Zespół N.EA
W Polsce problematyka modelowania i wspomagania negocjacji oraz analizy negocjacyjnej nie jest tak popularna, jak "behawioralna" teoria negocjacji. Zespół badaczy i naukowców aktywnie rozwijających tą tematykę w Polsce w ramach projektów międzynarodowych lub krajowych ogranicza się jedynie do kilku osób. Skoordynowane działania naukowo-badawcze w tym zakresie prowadzą na bieżąco jedynie dwa ośrodki naukowe: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Uniwersytet w Białymstoku, skupione wokół liderów projektów: dr hab. Tomasza Wachowicz (prof. UEK) oraz dr hab Ewy Roszkowskiej (prof. UwB). Liderzy Ci współpracują doraźnie lub długofalowo z wieloma badaczami tworząc zespół związany z serwisem naukowym "Negocjacje. Analitycznie i elektronicznie" (N.EA):
- Szczegóły
- Kategoria: Zespół N.EA
- Odsłony: 1537
Grzegorz (Gregory) Kersten był absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1974–1984 pracował w Instytucie Zarządzania i Doskonalenia Kadr w Warszawie, a w latach 1985–1999 na Uniwersytecie Carleton w Ottawie. W latach 1999 - 2020 był profesorem na Uniwersytecie Concordia w Montrealu i adiunktem w Sprott School of Business na Uniwersytecie Carleton. W 2002 roku otrzymał tytuł Paul Desmarais/Power Corporation Professorship na Uniwersytecie Ottawskim, a od 2006 roku pełni funkcję Senior Concordia Research Chair. W 1995 roku założył grupę InterNeg, która przekształciła się w InterNeg Research Centre finansowaną przez NSERC, SSHRC, Międzynarodowy Instytut Badań Systemowych w Austrii oraz inne organizacje naukowe. Był organizatorem życian naukowego w rmach INFORMS Section on Group Decision and Negotiation oraz redaktorem naczelnym czasopisma z listy JCR Group Decision and Negotiation. Był autorem i współautorem ponad 100 artykułów, 2 książek i kilkudziesięciu referatów naukowych. Członek zespołu N.EA i bliski przyjaciel ich członków. Zmarł nagle, 26 maja 2020 roku w Ottawie.
- Szczegóły
- Kategoria: Zespół N.EA
- Odsłony: 1343
Ewa Roszkowska jest profesorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Białostockiej. Jej zainteresowania badawcze obejmują modelowanie i wspomaganie negocjacji, wielokryterialne podejmowanie decyzji, teorię gier, teorię wyboru społecznego, koncepcję optimum społecznego, metodę analizy ryzyka, rozwiązywanie konfliktów społecznych oraz zastosowanie metod wielowymiarowej analizy porównawczej do modelowania zjawisk społecznych.
- Szczegóły
- Kategoria: Zespół N.EA
- Odsłony: 1124
Marek Szopa jest profesorem nauk fizycznych, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest także współzałożycielem firmy szkoleniowej EXBIS Eksperci Biznesmenom, a od 1992 roku jej partnerem zarządzającym. Prowadzi szkolenia i konsultacje negocjacyjne dla pracowników firm komercyjnych i administracji, m.in. przygotowywał polskich negocjatorów do rozmów akcesyjnych z Unią Europejską. Pełni funkcję przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Negocjacji. Jest wykładowcą i autorem programów dla szkół i uczelni: Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Europejskiej, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów, Wyższej Szkoły Bankowej i Szkoły Negocjacji Ewy Kastory. Pracował na uniwersytetach w Kolonii i Leuven. Współpracuje z zachodnimi firmami konsultingowymi – Change International (Irlandia, Niemcy), WissemaGroup i Core Commit (Holandia). Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych, podręczników akademickich z dziedziny teorii gier i negocjacji oraz artykułów popularnych. Bywa często zapraszany na międzynarodowe i krajowe konferencje poświęcone zastosowaniom teorii gier i nowym ideom w zarządzaniu (m.in. MUWIT Berlin 2006, Global HR&OD Forum 2008, ICGT Stony Brook 2013, TechMine startups 2013, Skutecznie! Maestry 2013, IWGT&EA Sao Paulo 2014, Kongres Ladies Business Class 2015).
- Szczegóły
- Kategoria: Zespół N.EA
- Odsłony: 356
Marzena Filipowicz-Chomko jest doktorem nauk matematycznych, adiunktem na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Jej obecne zainteresowania badawcze koncentrują się wokół zagadnień dotyczących wielokryterialnych problemów decyzyjnych, metod wspomagania negocjacji oraz zastosowań statystycznej analizy wielowymiarowej do opisu zjawisk społecznych. Jest autorem ponad 30 publikacji naukowych oraz popularnonaukowych. Uczestniczyła w ponad 20 konferencjach naukowych, krajowych i międzynarodowych. Jest członkiem INFORMS Section on Group Decision and Negotiation, Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji Matematycznej.
Strona 1 z 2