Aktualności
- Szczegóły
- Odsłony: 141
W ostatnich dniach organizatorzy konferencji GDN 2024 wysłali drugie zaproszenie do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Konferencja GDN (Group Decision and Negotiation) jest organizowana co roku przez sekcję GDN towarzystwa INFORMS, a w 2024 roku instytucją goszczącą to wydarzenie będzie Wydział Inżynierii Uniwersytetu w Porto. GDN odbędzie się w dniach 1 - 5 czerwca, razem z konferencją Decision Support System Technology, organizowaną przez grupę roboczą EWG-DSS. W ramach konferencji zorganizowana zostanie między innymi ścieżka tematyczna poświęcona modelowaniu preferencji w decyzjach grupowych i negocjacjach, której gospodarzami będą prof. Danielle Morais z Uniwersytetu Federalnego Pernambuco w Recife (Brazylia) i prof. Tomasz Wachowicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Ulotkę konferencyjną można pobrać z linku: 2nd_Call for Papers Conference GDN ICDSST 2024.pdf, a więcej informacji o konferencji znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: https://gdnicdsst2024.fe.up.pt/
Serdecznie zapraszamy wszystkich praktyków, naukowców i doktorantów pracujących w domenie decyzji grupowych i negocjacji do udziału w tym wydarzeniu.
- Szczegóły
- Odsłony: 187
W dniach 15-17 października 2023 odbyła się w Lipowym Moście XLI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Metody i Zastosowania Badań Operacyjnych. Jest to coroczna konferencja organizowana przez zaprzyjaźnione katedry modelowania ilościowego poświęcona modelowaniu problemów decyzyjnych różnego typu i kontekstu. W tegorocznej konferencji jeden z wykładów plenarnych wygłosił dr hab. Tomasz Wachowicz. Wykład zatytułowany "Analiza i wspomaganie negocjacji – od modeli formalnych preferencji, przez behawioralne badania operacyjne do poznawczych systemów wsparcia elektronicznego" poświęcony był ewolucji podejścia formalnego do analizy i wspomagania negocjacji.
- Szczegóły
- Odsłony: 421
W dniach 14-28 kwietnia 2022 roku w Politechnice Białostockiej odbyło się spotkanie projektowe zespołu N.EA. Spotkanie poświęcono organizacji nowych eksperymentów badawczych związanych z percepcją narzędzi wspomagania decyzji w negocjacjach. Zespół przeprowadził również prace analityczne nad zbiorem danych z poprzednich eksperymentów i przygotował dwie publikacje naukowe wysłane do czasopism z JCR. Jednym z elementów naukowych był również wykład gościnny dra hab. Tomasza Wachowicza pt. "Elektroniczne wspomaganie decyzji i negocjacji. Metody, narzędzia, eksperymentalna weryfikacja". Równie ważnym wydarzeniem natury naukowo-socjalnej był uroczysty bankiet zorganizowany w klimatycznym białostockim pubie-restauracji Sherlock Holmes, w ramach którego celebrowaliśmy nadanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polski tytułu naukowego profesora Ewie Roszkowskiej! Gratulujemy!
- Szczegóły
- Odsłony: 267
W dniu 6 grudnia br. w ramach prowadzonego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach programu ELiT (Ekonomia dla Liceum i Technikum) prof. Tomasz Wachowicz poprowadzi zajęcia poświęcone problematyce negocjacji. W ramach zajęć przedstawiona zostanie specyficzna dla ekonomii i teorii decyzji perspektywa postrzegania negocjacji, jako procesu podejmowania decyzji (por. Leigh Thompson. 2015.The Mind and Heart of Negotiator. Prentice Hall). W ramach zajęć uczniowie szkół średnich będą mogli poznać dobre praktyki prenegojcacyjnego przygotowania, szczególnie w zakresie budowy i oceny szablonu negocjacyjnego i jego wykorzystania w negocjacjach. Jako uzupełnienie zajęć przewidziano sesję negocjacyjną w systemie eNego.
- Szczegóły
- Odsłony: 284
W dostępie online first ukazał się ostatni artykuł dr hab. Tomasza Wachowicza napisany jeszcze we współautorstwie ze śp. prof. Grzegorzem Kerstenem (Concordia University) i prof. Ewą Roszkowską (Uniwersytet w Białymstoku). Artykuł kontynuuje serię prac związanych z elementami behawioralnymi wpływającymi na umiejętności negocjatorów posługiwania się narzędziami wsparcia procesu negocjacji, np. formalnymi metodami budowy i oceny szablonu negocjacyjnego, czy systemami wspomagania negocjacji. Trzyelementowa struktura różnych typów motywacji została zidentyfikowana w naszym badaniu i jej wpływ na popełniane błędów prenegocjacyjnych został wymodelowany z wykorzystaniem regresji logistycznej.
Artykuł odstępny jest online dzięki usłudze shareable link: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/itor.12995